ZALOGUJ SIĘ
  zapamiętaj mnie
Tytuł:

  Jeśli nie masz jeszcze własnego profilu w serwisie to wejdź na pokład i dołącz do Nas - założ konto teraz ! Nie czekaj i wejdź na Fanpage KreskowkaPL


Bohaterowie

Aelita Schaeffer (Aelita Stones)


BohaterCórka Waldo\'a Schaeffera i Antey Schaeffer. Początkowo była uważana za sztuczną inteligencję mieszkającą w Lyoko, lecz później bohaterowie dowiadują się, że kiedyś żyła na Ziemi. Mieszkała wraz z rodzicami w domu nazywanym \"Pustelnia\". Kiedy miała 14 lat, do jej domu przyszli agenci i zabrali jej matkę. Waldo Schaeffer stworzył wirtualny świat - Lyoko oraz X.A.N.Ę., aby móc się w nim ukryć wraz z córką. Dziewczyna spędziła tam dziesięć lat. Aelita jest jedyną osobą, mogącą dezaktywować wieże. W odcinku \"Kod: Ziemia\" Jeremy w końcu znalazł sposób na zmaterializowanie wirtualnej dziewczyny. Aelita zaczęła uczęszczać do szkoły Kadic, do klasy Jeremy\'ego, Odda i Ulricha. W trzeciej serii dostaje nową broń - pole energii. Od czwartej serii ma nowy strój i potrafi latać.
Jeremy Belpois


BohaterMały geniusz informatyczny, w grupie kieruje wirtualnymi wycieczkami swoich przyjaciół. Jeremy odkrył Superkomputer i Lyoko, kiedy udał się do opuszczonej fabryki Renault w poszukiwaniu części do budowy małych robotów. Włączył maszynę i poznał Aelitę.Jeremy odnalazł program - powrót do przeszłości - dzięki któremu można przenieść się do przeszłości oddalonej o kilka godzin. Jednak po pierwszym skoku w czasie Jeremy zapomniał o Lyoko. Na szczęście jego przyjaciele nie (przez to, że byli w wirtualnym świecie, a Jeremy nie). Ostatecznie Jeremy także wszedł na chwilę do Lyoko, aby skok w czasie nie działał na niego tak jak przedtem. W serialu nie pokazano, jak Jeremy wygląda jako wojownik w cyfrowym świecie. Rodzice chłopaka są skromni, ale bardzo dumni ze swojego cudownego dziecka. Jeremy lubi informatykę, maszyny, wynalazki, matematykę i rzeczywistość wirtualną. Nie znosi drobnych problemów codzienności. Jedyny przedmiot, z którego Jeremy nie ma samych szóstek, to WF. Jednak chłopak rzadko bywa na tej lekcji. Często pozwala zjeść Oddowi swoją porcję na stołówce.
Odd Della Robbia


BohaterObojętny na niebezpieczeństwo chłopak, reaguje instynktownie, jest odważnym, towarzyskim zgrywusem. Odd mieszka w internacie. Dzieli pokój z Ulrichem. Trzyma nielegalnie w pokoju swojego psa, Kiwiego. Chodził z wieloma dziewczynami (wszystkie go rzuciły), niekiedy jego romanse doprowadzały do poważnych kłopotów. Odd pochłania wielkie ilości jedzenia, a mimo to nadal jest chudy. Był pierwszą osobą, która (poza Fraznem i Aelitą) weszła do Lyoko. W Lyoko jest człowiekiem-kotem - może wspinać się po ścianach, ma nawet ogon. W czwartej serii biega na czterech łapach. Jego pojazdem jest osiągająca wielkie prędkości, fioletowa deska, a bronią - laserowe strzały. Oceny Odda nie są zbyt dobre, lecz jego rodzicom to nie przeszkadza - uważają, że gdyby Odd chciał, byłby najlepszy w klasie, ale jest na to za skromny. Rodzice chłopaka to artyści, którzy zaszczepili w nim poczucie niezależności i ciekawości świata. Odd lubi zabawę, sztukę, fantazję, żarty i, oczywiście, swojego psa. Nie lubi natomiast powagi, logiki i hamowania się. Nie jest przesądny. Niczego się nie boi (a przynajmniej nie okazuje strachu) i jest pewny siebie. Często jednak ta pewność mogła skończyć się dla bohaterów bardzo źle.
Ulrich Stern


BohaterTajemniczy, buntownik, potrafi zachować zimną krew. Świetnie sprawdza się w czasie akcji. Ulrich jest typem poważnego i milczącego faceta. Utrzymując w tajemnicy za równo swoją przeszłość jak i emocje, sprawia wrażenie, jakby jego przyjaciele byli dla niego jedyną rodziną. Jednak gdy nadchodzi czas działania, Ulrich czuje się jak w domu. Polegając na swojej niesamowitej sprawności fizycznej i postawie \"nigdy nie mów, że już po mnie\" może sprostać każdemu wyzwaniu. W Lyoko jest szybki i zwinny jak lis, ma też możliwość wielokrotnego duplikowania swojego wirtualnego ciała, co pozwala mu zmylić przeciwników. Chłopak ma bogatych rodziców, lecz rzadko ich widuje. Jego ojcu szczególnie nie podoba się to, że Ulrich ma słabe oceny. Jedyne, z czym świetnie sobie radzi, to gra w piłkę nożną. Chłopak mieszka w pokoju razem z Oddem (i Kiwim). Był pierwszą osobą, której Jeremy powiedział o Lyoko. Ulrich lubi trenować sztuki walki, szczególnie penchak silat, denerwować dozorcę internatu, grać w pomidor. Nie znosi dyscypliny i donosicielstwa.
Yumi Ishiyama


BohaterPiękna i mądra Japonka. Wydaje się zimna i nieprzystępna, lecz ma wielkie serce dla prawdziwych przyjaciół. Silna osobowość, liderka grupy. Ma słabość do Ulricha. Yumi, jako jedyna z głównych bohaterów, nie mieszka w internacie, ale z rodzicami. Jest zwinna i szybka. Podobnie jak Ulrich, Yumi trenuje sztuki walki. W Lyoko Yumi zmienia się w gejszę, a jej bronią są dwa ostre wachlarze, działające jak bumerangi. Yumi ma brata, Hirokiego, który od trzeciej serii chodzi do ZS Kadic. Dziewczyna lubi kolor czarny, kulturę japońską, szczerość, refleksyjność, literaturę, humor i ironię. Nie znosi niesprawiedliwości i powierzchowności.
William Dunbar


BohaterJeden z uczniów szkoły Kadic, a także wojownik Lyoko od trzeciej serii. Opętany przez X.A.N.Ę. stał się jednym z wirtualnych wrogów bohaterów. Ostatecznie udało się go uwolnić od wirusa. William trafił do szkoły Kadic dlatego, że wyrzucono go z poprzedniej szkoły za rozwieszanie listów miłosnych. Od razu znalazł wspólny język z Yumi, co nie spodobało się Ulrichowi. Pomógł bohaterom walczyć z opętanym robotnikiem. Przez powrót do przeszłości miał o wszystkim zapomnieć, lecz wszystkie te wydarzenia śniły mu się. W końcu grupa mówi mu o swej tajemnicy. Jeremy wirtualizuje go, kiedy X.A.N.A. przypuszcza kolejny atak na rdzeń Lyoko. Razem z Aelitą miał powstrzymać potwory, lecz został opętany przez X.A.N.Ę. Wraz ze zniszczeniem wirusa poprzez system wieloczynnikowy, William został od-xanizowany. W Lyoko William używał \"Żylety\" jako broni. Kiedy stał się zły, także miał tę broń, lecz miała ona inny wygląd. Po opętaniu przez X.A.N.Ę. William przemieszczał się na Czarnej mancie w powietrzu i Tarantuli na ziemi. W cyfrowym morzu zaś używał pojazdu podobnego do Navskida.
Waldo Schaeffer (Franz Hopper)


BohaterTajemniczy człowiek, w wieku zapewne ponad 40 lat, geniusz informartyczno-matematyczny, pracownik sił specjalnych, naukowiec, hobbystyczny pianista. Waldo był nauczycielem fizyki w Gimnazjum Kadic przez około dziesięć lat, przed rozpoczęciem badań nad najnowocześniejszymi rzeczami na Ziemi - Superkomputerem i X.A.N.Ą. (projekt: \"Kartagina\"). Waldo i Aelita posiadają klucze do Lyoko. Z tego powodu X.A.N.A. ukradł wszystkie wspomnienia Aelity (podczas pierwszego w życiu transferu do Lyoko), a jej ojciec został gdzieś uwięziony. Schaeffer prowadził pamiętnik, rejestrowany z obrazem i dźwiękiem na płytach CD. Były tam notatki z przeprowadzonych przez niego badań. Zostały one odnalezione w odcinku \"Pan Puck\", kiedy to Ulrich znalazł w maskotce z dzieciństwa Aelity klucz do szafki na dworcu. Tam była walizka z płytami CD. Zostały one zniszczone przez X.A.N.Ę., jednak Jeremy zdążył wszystko przekopiować na tajną partycję Superkomputera. W odcinku \"Odkrycie\" pamiętnik został rozszyfrowany (był napisany kodem dwójkowym). W Lyoko Waldo wygląda jak wielka kula energii. Jego wskaźnik życia pojawia się na ekranie Superkomputera jako pole ochronne wokół kuli.
Elizabeth \"Sissi\" Delmas


BohaterZawsze musi być najlepszą dziewczyną w ZS Kadic. Sissi, tak kazała do siebie mówić, ponieważ nie lubi swego pełnego imienia, jest córką dyrektora. Wspólnie z Herve\'em i Nicolasem zawsze jest gotowa wyśmiewać się z innych uczniów. Pomimo swych wysiłków, nie może zwrócić na siebie uwagi Ulricha, który pozostaje całkowicie obojętny. Sissi jest bardzo kobieca i próżna . Myśli, że jest centrum całego świata. Ale mimo swojego wspaniałego wyglądu, jest wrażliwa i dziecinna. Świadoma, że nasi bohaterowie ukrywają sekret, zawsze znajduje okazję, żeby stwarzać im problemy, to z ciekawości, to z zazdrości.
Nicolas Poliakoff


BohaterNależy do ósmej klasy w ZS Kadic. Jest w grupie Sissi, często stosuje się do jej rozkazów i przytakuje jej. Jest najlepszym i prawdopodobnie jedynym przyjacielem Herve\'a, dlatego zawsze zgadza się z jego argumentami i idzie w jego ślady. Nicolas jest zauroczony Aelitą, ale szczerze powiedziawszy jest za głupi, aby coś z tym zrobić.
Herb Pichon


BohaterJest uczniem ósmej klasy w ZS Kadic. Należy do grupy Sissi i jest również zakochany w swej przywódczyni. Najbardziej inteligenty z całej grupy Delmas. Herb jest zgorzkniałą osobą i trochę agresywną, z czego powodu niezwykle łatwą do rozgniewania. Większość swojego wolnego czasu spędza na myśleniu jak walczyć o względy Sissi. Herb na twarzy ma liczne pryszcze, które są nie jednym powodem do odrzucenia jego komplementów wobec dziewczyny.reklama


Aktywność zalogowanych

KlanyMasz pytanie zapytaj Moderatora
gg: 873717
1
reklama